Přeskočit na obsah

Bio

 Skupinu založil v září roku 2008 Miroslav Spilka, který odešel ze skupiny Calibos spolu s Robertem „Bobem“ Vémolou.
Původní název skupiny zněl: CALLIBOS M.S.

 V počátcích doplnili sestavu David Kousal (kytara) a Zdeňek Vlk (basová kytara).
Po krátkém působení je vysřídali Stanislav „Basker“ Krejčí (kytara) a Lukáš „Insun“ Vymětal (basová kytara) (oba ex Lingam).

 Kapela, která se na dlouhou dobu ustálila ve složení: Miroslav Spilka (zpěv), Stanislav Krejčí (kytara), Petr Kitaš (kytara), Lukáš Vymětal (basová kytara) a Robert Vémola (bicí), začala připravovat první CD Nosferatu (2010).


 Po odchodu Petra Kitaše a Stanislava Krejčího, přichází Honza Krmela (kytara) (ex Sinistra) a Radovan „Rock“ Bečák (kytara). Kapela se přejmenovává na PERSEUS.

 

 V tomto složení vydává PERSEUS album Říše vlků (2014).

 Na post vokalisty nastupuje Marián Beneš, který se stává i managerem kapely.

 V roce 2015 skupina vydává CD Živák z Olomouce (2015), které vychází v kompletu spolu s DVD (DVD-ROM).
Obsahuje záznam z živého vystoupení z U-KLUBu v Olomouci.


 Radovana Bečáka střídá Jaroslav „Jeff“ Novák a kapela se rozšiřuje o klávesy Kamila Rozsypala. Po odchodu Jaroslava Nováka, v roce 2017, přichází Jirka Ambros.
 V roce 2019 nahrazuje zakládajícího člena kapely, Roberta Vémolu (bicí),  Zdeněk Pradlovský (ex Master, ex Kreyson s Ladislavem Křížkem), který současně působí v bzenecké trash metalové kapele SHAARK a v kapele CITRON s Ladislavem Křížkem.


 Jelikož je Zdeněk zaneprázdněn častým koncertováním s kapelou CITRON, přichází v roce 2022 do PERSEA Tibor Janáč (ex SARKONIA), jako náhradní bubeník, který později Zdeňka plně nahrazuje.

 V témže roce kalpela vydává album MOR (2022)